Domeny Transfer domen
Transfer domen
Transfer to przeniesienie obsługi administracyjnej domeny z jednego rejestratora do drugiego (mniejsze koszty utrzymania).
Transfer domeny nie wpływa w żaden sposób na jakość działania domeny, nie powoduje przestoju w działaniu strony oraz nie powoduje żadnych zmian w ustawieniach serwerów DNS dzięki czemu domena może być obsługiwana przez MasterNET.pl, a hosting WWW utrzymywany w innej firmie. Usługi te są zupełnie niezależne
Transfer polega jedynie na zmianie rejestratora odpowiedzialnego za domenę. Końcowy użytkownik nie widzi żadnych zmian.
Ogólne zasady transferu domen:

 krajowe .pl w tym funkcjonalne i regionalne (wyświetl wszystkie rozszerzenia)

Transfer domeny od innego Rejestratora do MasterNET.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie. Blokada możliwości transferu dotyczy 5-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu.
Transfer domeny jest bezpłatny, a okres ważności domeny opłaconej u obecnego rejestratora pozostaje bez zmian - zmienia się tylko rejestrator domeny. Aby dokonać transferu domeny krajowej do MasterNET.pl skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, a następnie skorzystaj z panelu Klienta - Transfer domen - krajowe *.pl.
Po włączeniu transferu, na adres e-mail Abonenta domeny NASK wyśle wiadomość w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje zakończony i domena będzie obsługiwana przez MasterNET.pl

 globalne (wyświetl wszystkie rozszerzenia)

Transfer domeny od innego Rejestratora do MasterNET.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie z wykluczeniem 60-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu, zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 14-cie dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Aby dokonać transferu domeny globalnej do MasterNET.pl skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, skorzystaj z panelu Klienta - Transfer domen - globalnych .com aby zainicjować transfer oraz opłać fakturę pro-forma wykonania transferu która zostanie wygenerowana w panelu Klienta - Płatności.
Po włączeniu transferu przez MasterNET.pl, na adres e-mail Administratora domeny (wg bazy whois) Rejestr domen wyśle wiadomość w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje aktywowany i może trwać do 14-stu dni (czas potrzebny na zwolnienie domeny przez obecnego rejestratora). W czasie transferu domena jest cały czas aktywna.

 europejskie (wyświetl wszystkie rozszerzenia)

Transfer domeny od innego Rejestratora do MasterNET.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie jednak zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Po zrealizowaniu transferu domeny europejskiej, obecny okres rejestracji domeny ulega zakończeniu i automatycznie ponownie rejestrowana na okres 1-go roku dla nowego Abonenta do którego domena została przetransferowana.
Transfer domeny .eu jest równoznacznym wykonaniem cesji - zmiana danych Abonenta domeny.
Po zgłoszeniu transferu domeny w panelu Klienta - Transfer domen - europejskich .eu, generowana jest faktura pro-forma którą nowy abonent powinien opłacić oraz uzyskać kod authinfo domeny od obecnego rejestratora.
Kod authinfo powinien zostać przesłany na adres info@masternet.pl łącznie z nazwą domeny.
Po włączeniu transferu przez MasterNET.pl, domena zostaje przeniesiona do nowego usługodawcy.
  • Zarejestruj się
  • Transferuj domeny
  • Oszczędzaj na przedłużeniach


Cennik najczęściej utrzymywanych domen:
  Rejestracja Przedłużenie Transfer Cesja
krajowa .pl 12,- zł 70,- zł 0,- zł    0,- zł
funkcjonalna np .com.pl .info.pl .net.pl 12,- zł 55,- zł 0,- zł    0,- zł
regionalna np .waw.pl .elk.pl .pila.pl 12,- zł 55,- zł 0,- zł    0,- zł
globalna .com 50,- zł 88,- zł 60,- zł   0,- zł
globalna .net 55,- zł 100,- zł 60,- zł   0,- zł
globalna .org 60,- zł 100,- zł 60,- zł   0,- zł
globalna .biz 90,- zł 150,- zł 75,- zł   0,- zł
globalna .name 45,- zł 100,- zł 50,- zł   0,- zł
globalna .info 100,- zł 150,- zł 90,- zł   0,- zł
.eu 25,- zł 50,- zł 40,- zł   0,- zł
.de 40,- zł 80,- zł 40,- zł   0,- zł
Podane ceny nie zawierają podatku VAT (23%)
Dlaczego transfer domeny jest płatny?
Po zakończeniu transferu, ważność domeny jest przedłużana o kolejny rok u nowego rejestratora.
Dla Klientów utrzymujących hurtową ilość domen, oferujemy indywidualne ceny

Podane w cenniku domen ceny nie dotyczą domen typu "Premium". Nie jest to oferta w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
MasterNET.pl

info@masternet.pl

945-199-42-89

Bank PKO Bank Polski
79 1020 2906 0000 1302
0530 9564

© 2004 - 2024 MasterNET.pl

Akceptujemy:

MasterNET.pl